BİZE ULAŞIN
E-KATALOG
İLETİŞİM FORMU

Uzman Kiremit Yangın Yönetmeliği’ne uygun mu?

Projelerin yapım aşamasında ve ürün seçiminde, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e uygun olarak hareket etmek önemlidir. Bu yönetmelikte çatılarda oluşması muhtemel yangın tehlikesine karşı alınacak önlemler zorunluluk olarak ortaya konmakta ve çatılarda yangına dayanıklı, alev alması zor olan malzemelerin kullanılması gerektiği önemle belirtilmektedir.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e ulaşmak  için lütfen tıklayınız.

Yönetmelik ile birlikte çatılarda Broof sınıfı malzemelerin kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Uzman Renkli Kiremit, güncel yangın yönetmeliğinin öngördüğü tüm koşullara uygun olarak üretilmiştir.  A1 hiç yanmaz sınıfı olup, yangına karşı dayanıklıdır.

Uzman Kiremit Satış Sorumlusu ile görüşerek detaylı bilgi almak için İletişim Formu’ nu doldurabilirsiniz.Uzman Kiremit’ in ustalara sunduğu kolaylıklar nelerdir?

Uzman Kiremit, işinde uzman çatı ustalarının hem yeni hem de yenileme çatı projelerinde tercih ettikleri bir markadır. Uzman Kiremit, hızlı montaj ve kolay işçiliği ile zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

. Uzman Kiremit, özel profil yapısı sayesinde döşendiklerinde birbirleriyle tam örtüşür.

. Uzman Kiremit, büyük ebatlıdır, daha az kiremit ile 1m2 kaplanabilir.

. Uzman Kiremit, büyük ebatlı olması sayesinde daha hızlı döşenir.

. Uzman Kiremit, çatıya diğer kiremitler ile aynı ağırlığı verir.

Uzman Kiremit teknik verilerini incelemek için lütfen tıklayınız.

Uzman Kiremit kamu projelerinde tercih ediliyor mu?

“İyi kiremit, iyi fiyat, iyi çatı” düşüncesiyle yola çıkan Uzman Renkli Kiremit, başta okullar olmak üzere birçok kamu projelerinin tercihi olmaya devam ediyor. Yakın zamanda tamamlanmış okul referanslarımızdan bazıları Rüzgarlı Bahçe İ.Ö.O (Beykoz-İstanbul), Üçevler Şehit Faik Gökçen İ.Ö.O. (Nilüfer-Bursa), Engelliler Okulu (Pendik-İstanbul), TEB İ.Ö.O (Ataşehir-İstanbul), Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi (Yıldırım-Bursa). Okul ve/veya kamu referanslarımızı incelemek için lütfen tıklayınız.

Çimento esaslı kiremitler, diğer kiremitlere göre daha mı ağır?

Çimento ve kil esaslı kiremitler çoğunlukla adet ağırlığı üzerinden karşılaştırılmaktadır. Büyük ebatları (ort. 42*33cm.) sayesinde çimento esaslı kiremitler, m2’de 10 adet kullanılmaktadır. Bu nedenle nispeten küçük ebatlara sahip olan kil kiremitlere göre daha az sarfiyat olmaktadır.

Çimento esaslı kiremitlerin kil esaslı kiremitlere göre m2 ağırlığı daha yüksek değildir. Uzman Kiremit Satış Sorumlusu ile görüşerek daha detaylı bilgi almak için İletişim Formu’ nu doldurabilirsiniz.

Uzman Kiremit nasıl döşenir?

Uzman Kiremit,  tek latalı ya da çift latalı sistem ile uygulanır.

Kaplama Tahtası veya Beton Çatı Üzerine Tek Latalı Sistem

  • Kaplama tahtası veya beton çatı yüzeyine uygun özellikte bir su yalıtım örtüsü serilir. Bu uygulama yapılırken çatı yüzeyinin düzgün olmasına dikkat edilmelidir.
  • Su yalıtımı üzerine 4 x 3 cm. veya 5 x 3 cm. ölçüsünde yatay taşıyıcı latalar monte edilir.
  • Bu uygulamada olası bir durumda su geçişini engellemek için, latalar arasında 1,5 - 2 m.’de bir 2 -3 cm.’lik boşlukların bırakılması tavsiye edilir.

Kaplama Tahtası veya Beton Çatı Üzerine Çif Latalı Sistem

  • 4 x 4 cm. veya 5 x5 cm. boyutlarında dikey ve 4 x 3 cm. veya 5 x 3 cm. boyutlarında yatay latalar hazırlanır.
  • Dikey latalar, alt kısmında bulunan taşıyıcı kirişlere (merteklere) hizalanarak çatı yüzeyine sabitlenir.
  • Yatay latalar çatı saçağından başlanarak dikey merteklere sabitlenir.

Uzman Kiremit Satış Sorumlusu ile görüşerek daha detaylı bilgi almak için İletişim Formu’ nu doldurabilirsiniz.

Uzman Kiremit’ in aksesuarları var mı?

Uzman Kiremit, geçiş kiremiti, yan saçak kiremiti, havalandırma kiremiti gibi yardımcı kiremit ürünlerine ek olarak su yalıtımı, mahya bandı, baca ve duvar dibi aksesuarlarıyla da birlikte sunulur. Detaylı inceleme için web sitemizdeki “Ürünler” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çatı kaplama malzemesi nedir?

Yapıları kar, yağmur, fırtına gibi dış etkenlerden korumak için çatının en üst katmanında kullanılan örtüye çatı kaplama malzemesi denir. Çatı kaplama malzemesinin altında ısı yalıtımı, su yalıtımı gibi çeşitli işlevler gören ürünler bulunur. Çatı kaplama malzemeleri , çatının tipi, eğimi, yapının mimarisi gibi kriterlere göre seçilir. Dünya üzerinde en iyi bilinen ve en çok tercih edilen malzeme, kiremittir. Uzman Kiremit de sağlamlığı ve estetik profil yapısı sayesinde güvenilir bir çatı kaplama malzemesi olarak ülkemizde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Çatı fiyatları nedir?

Çatı, ahşap ya da çelik konstrüksiyon üzerine yapılmakta olup; çatının ölçüsü, kiremit modeli, su yalıtımı vb. tercih edilen ürün ve malzeme modellerine göre fiyatlar değişebilmektedir. Kiremit fiyatı öğrenmek ve seçeceğiniz Uzman kiremit modeline göre çatı fiyatı almak için Uzman Kiremit Satış Sorumlusu ile görüşebilirsiniz. İletişim Formu için lütfen tıklayınız.

Çatı sistemi nedir?

Çatıyı oluşturan kaplama malzemesi, alt katmanlarda kullanılan ısı yalıtımı, su yalıtımı malzemeleri ve baca duvar dibi, çatı aydınlatma gibi çatıdaki detayları çözen tüm tamamlayıcı ürünlere verilen isimdir. Uzman Kiremit markası, çatı sisteminde sunduğu aksesuarlarla, sağlam ve uzun ömürlü bir çatı inşa edebilmek için çatı ustalarına, müteahhitlere kaliteli seçenekler sunmaktadır. Çatı sistemi ürünlerimizi detaylı incelemek için web sitemizdeki "Ürünler" sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ürünler sayfası için lütfen tıklayınız.

Çatı yenileme, çatı tadilatı yapıyor musunuz?

Uzman Kiremit Satış Sorumluları, çatı yenileme veya tadilatı yapan ustalara, ilgili çatıda kullanılması gereken doğru ürünleri önermek için danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. İhtiyacınız olan ürünlerle ilgili bilgi ve fiyat teklifi almak için Uzman Kiremit Satış Sorumlusu ile görüşebilirsiniz. İletişim Formu için lütfen tıklayınız.

1 metrekareye kaç tane kiremit gider?

33*42 cm ebatlarındaki Uzman Kiremit, m2’de 10 adet kullanılmaktadır.

Uzman Kiremit teknik verilerini incelemek için lütfen tıklayınız.

Sorularınızı Bize İletin.